MENU

MAROFELAST L -2K
SU BAZLI ÇİFT BİLEŞENLİ - ELASTOMERİK DOĞAL LATEKS KAUÇUK - BİTÜM VE ÇİMENTO ESASLI LİKİT SU YALITIM MEMBRANI

ÜRÜN TANIMI:

 • MAROFELAST L 2K PLUS Su bazlı - iki bileşeli, elastikiyet ve çekme mukavemeti arttırıcı elastomerik doğal kauçuk katkıları ile güçlendirilmiş bitüm emülsiyonu sıvı bileşeni ile çimentoesaslı zengin doğal mineraller ve çeşitli kimyasallarla güçlendirilmiş toz bileşenden oluşan,elastomerik likit su yalıtım membranıdır.


KULLANIM ALANLARI:

 1. Suya ve rutubete maruz kalan beton, şap, sıva gibi bütün yatay ve düşey yüzlere uygulanır. 180 gr/m² geotekstil keçe birlikte, yeşil çatı ve yüzme havuzu yalıtım uygulamalarında.

 2. Bina temel ve bodrumlarının su yalıtımında.

 3. Teras, perde duvar ve istinat duvarlarının, yer altı otopark döşemelerinin, banyo mutfaktuvalet gibi seramik altı ıslak hacimlerin su yalıtımında.

 4. Tüm mineral ve eski bitümlü yüzeylerde.Yağmur derelerinde. Kanal ve kanaletlerde.

 5. Otoyol, köprü ve viyadük ve baraj gibi mühendislik yapılarında.

 6. Çatlaklı yüzeylerde veya daha yüksek basınçlı suya dayanması gereken izolasyon uygulamalarında, polyester keçe, yalıtım filesi, cam tülü ve benzeri donatıyla birlikte kullanılır.


NOT :

 • Sürekli basınçlı suya maruz kalan uygulama yapılacak yüzeylerde beton kalitesinin TS EN206 uygun olması gerekmektedir. Farklı zeminler için Marof Yapı uygulama teknik servisinedanışınız.


AVANTAJLARI:

 1. Özellikle yalıtım pompası ile uygulaması kolay ve süratlidir, işçilikten tasarruf sağlar. Soğuk uygulamalıdır, ısıtma ve inceltme gerekmez.

 2. Detaylı bölgelerde kolay çözüm sağlar.

 3. Eksiz ve kesintisiz bir izolasyon tabakası oluşturur.

 4. Bünyesinde yanıcı ve zehirli madde içermediğinden, kapalı yerlerde güvenle uygulanabilir. Su bazlı olduğundan çevre dostudur.

 5. Uygulama sonrasında bünyesindeki suyun buharlaşması sonucunda yüzeye güçlü şekildeyapışarak su geçirmez, elastomerik bir film tabakası oluşturur.

 6. Karışımında su bulunduğu için,yüzey nemli dahi olsa iyi bir yapışma sağlar.

 7. Yüksek elastikiyeti ve 3 mm. çatlak örtme kapasitesi vardır.

 8. Cam elyaf, polyester keçe vb taşıyıcılar ile takviye edilerek mekanik özellikleri arttırılabilir. Fırça, rulo, mala ve yalıtım pompası ile uygulana bilir.

 9. Herhangi bir şekilde zarar görse bile, zarar gören kısmı kısa sürede kolaca tamir edilir


YÜZEY HAZIRLIĞI:

 1. Uygulama yapılacak yüzey toz, kir, pas, yağdan arındırılmalı ve gevşek parçalar kazınmalıdır. Sivri uçlar yuvarlatılmalı, yüzey mümkünse yüksek basınçlı su ile yıkanmalı ve suya doymamış hale gelinceye kadar kurutulmalıdır. Yüzey dondan korunmuş olmalıdır.

 2. Yatay ve düşey ek yerleri gibi açık bölgeler, kılcal çatlakların dışındaki 3 mm. den büyükçatlaklar ve çukurlar MAROFELAST ŞAP 2K ile onarılmalıdır.

 3. Yeni yapılarda beton yüzeylerin 28 günlük mukavemetini almış olmasına dikkat edilmelidir. İyi yapışma sağlamak amacıyla, uygulamadan önce astar olarak yüzeyler BİTÜM ASTAR ile yüzeyin durumuna göre (300 - 500gr/ m²) arası tüketim miktarında astarlanmalıdır. Astaruygulanırken göllenme olmamasına dikkat edilmeli, var ise fırça ile dağıtılmalıdır.

 4. Çok emici ve tozuma yapan yüzeyler, yüzey sertleşinceye kadar MAROFLİKİT POLY ASTAR ile1 veya 2 kat astarlanmalıdır. Yüzey sertleştikten sonra 1 kat BİTÜM ASTAR ile yüzeyin durumuna göre (300 - 500gr/ m²) arası tüketim miktarında astarlanmalıdır.


UYGULAMA:

 1. Ambalajın içerisinde ki toz bileşen, kovanın içinde ki sıvı bileşenin içine yavaş yavaş dökülerek ve düşük devirli bir karıştırıcı ile topak,çökme kalmayıncaya kadar 3 - 4 dakika karıştırılır. 3dakika dinlendirildiken sonra 2 dakika daha karıştırılır.

 2. Karışım hazırlandıktan sonra bitüm fırçası, rulo, mala veya yalıtım pompası ile uygulanır.

 3. Detaylı ve köşe bölgelerde el fırçası kullanılır.

 4. Hava koşullarına bağlı olarak yaklaşık olarak 6 - 8 saatte kurur.

 5. İki kat uygulanmalı; bir kat tam kurumadan diğer kat sürülmemelidir. İkinci kat birinci katadik uygulanmalıdır.

 6. Yağışlı ve +5 C° den düşük sıcaklıklarda uygulanmamalıdır.


SARFİYAT:

 1. Neme maruz kalan suyun birikme yapmadığı alanlarda donatısız her kat için en az 1.5 kg/m²olmak üzere en az 2 kat uygulanmalıdır.

 2. Neme maruz kalan suyun birikme yaptığı alanlarda herhangi bir donatı ile 3 mm. kalınlıktauygulama yapılacaksa donatının emiciliğine göre her bir katta en az 2.250 kg /m² olmak üzere2 kat MAROFELAST L 2K PLUS kullanılmalıdır.

 3. Sürekli basınçlı suya maruz kalan yüzeylerde herhangi bir donatı ile 4 mm. kalınlıkta uygulama yapılacaksa donatının emiciliğine göre her bir katta en az 3 kg /m² olmak üzere 2 katMAROFELAST L 2K PLUS kullanılmalıdır.

 4. Donatının tamamen MAROFELAST L 2K PLUS ile doymuş ve kabarma olmadan yapışmışolmasına dikkat edilmelidir.


UYGULAMA SONRASI :

 1. MAROFELAST L - 2K PLUS uygulaması yapılmış temel ve perde duvarları üzerine korumakaplaması yapılmadan toprak dolgu yapılmamalıdır. Özellikle toprak altı bordum kat uygulamalarında drenaj sistemi olmalıdır.

 2. Uygulama yapılmış yüzeyler 2 - 3 gün dona karşı korunmalıdır.

 3. MAROFELAST L - 2K PLUS uygulanmış teras gibi uv ışınlarına maruz kalan yüzeylerin tamkuruma süresi sonrası üzeri uygun bir şap veya kaplama ile kaplanmalıdır.


RAF ÖMRÜ:

 1. Raf ömrü uygun saklanma şartlarında asgari 12 aydır

 2. Stoklama ve sevk zamanında ilk gelen ürünü ilk sevk etmeye özellikle dikkat edilmelidir.


DEPOLAMA:

 1. Kuru ve serin ortamda ( +5 °C üzerindeki sıcaklıklarda), orijinal ambalajında açılmamış olarak depolayınız.

 2. Güneşte bırakmayınız. Dondan koruyunuz.

 3. Üst üste 3 kovadan fazla istiflemeyiniz.


ALET TEMİZLİĞİ:

 • Aletler kullanıldıktan hemen sonra bol su ile yıkanmalı kuruduktan sonra kalan parçalartiner yardımı ile temizlenmelidir.


AMBALAJLARI:

 • 24 kg. plastik kova ( 18 kg. sıvı + 6 kg. toz bileşen )

 • 30 kg. plastik kova ( 22 kg. sıvı + 8 kg. toz bileşen )


! UYARILAR:

 1. Bünyesindeki çimento nedeni ile alkalidir.Uygulama esnasında koruyucu eldiven ve gözlükkullanınız.

 2. Deriyle temas etmesi halinde ilkyardım müdahaleleri : Cildi bol su ile yıkayın. Kirlenmiş giy-silerinizi çıkarın.

 3. Ciltte tahriş söz konusu ise: Tıbbi yardım alın.

 4. Gözle temas etmesi halinde ilkyardım müdahaleleri : Gözleri tedbir amaçlı suyla yıkayın.- Su ile birkaç dakika dikkatlice durulayın. Kontakt lens, varsa ve çıkarması kolaysa, çıkarın.Sürekli durulayın.

 5. Göz tahrişi kalıcı ise: Tıbbi yardım alın.

 6. Yutulması halinde ilkyardım müdahaleleri : Kendinizi iyi hissetmezseniz, zehir merkeziniveya doktoru arayın.


KALİTE STANDARTLARI:

 • TS EN 1504-2


TEKNİK ÖZELLİKLER:

Image title


! DİKKAT:

 • Yukarıda anlatılan uygulama özellikleri ve yüzeyleri dışında kullanılması durumunda oluşacakhatalardan MAROF YAPI sorumlu değildir.


DETAYLI BİLGİ VE SİPARİŞ İÇİN LÜTFEN BİZE ULAŞINIZ
+90 224 482 35 58
marof-yeni-logo
marof-yapi
marof-line
izo-milli
İLETİŞİM

MAROF YAPI END.MAD.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
Çalı Sanayi Bölgesi Geyveli cad. No: 21 NİLÜFER – BURSA

Tel : 0224 482 3558 Fax : 0224 482 4182