MENU

B-908 Marofplast 2K

B-908 Marofplast 2K

TANIMI:

Marofplast 2K iki bileşeli, elastikiyet ve çekme mukavemeti arttırıcı çeşitli elastomerik polimer kauçuk katkılarla güçlendirilmiş pp elyaf takviyeli bitüm emülsiyondur. Çabuk kuruma özelliğine sahip olan Marofplast 2K nın sıvı bileşeni uygun polimer kauçukbitüm emülsyonundan, toz bileşeni ise çimento esaslı zengin doğal mineraller ve çeşitli kimyasallarla güçlendirilmiş bileşenlerden oluşmaktadır.

KULLANIM ALANLARI:

Marofplast 2K bütün yatay ve düşey yüzlere uygulanır. Örneğin ; bina temellerinin su yalıtımında. Perde duvar ve istinat duvarlarının izolasyonunda, yer altı otopark döşemelerinin su yalıtımında, banyo mutfak tuvalet gibi ıslak hacimlerde su yalıtımında, çatlaklı yüzeylerde veya daha yüksek basınçlı suya dayanması gereken izolasyon uygulamalarında, polyester keçe, yalıtım filesi, cam tülü ve benzeri donatıyla birlikte kullanılır.

AVANTAJLARI:

• Uygulaması kolay ve süratlidir, işçilikten tasarruf sağlar bekleme süresi kısadır.
• Eksiz ve kesintisiz bir izolasyon tabakası oluşturur.
• Su bazlı olduğundan çevre dostudur.
• Karışımında su bulunduğu için, yüzey nemli dahi olsa iyi bir yapışma sağlar
• Elastikiyeti vardır, çatlak örtme kapasitesi yüksektir.
• Yanıcı ve zehirli maddeler ihtiva etmediğinden kapalı yerlerde güvenle kullanılabilir.
• Soğuk uygulamalıdır,ısıtma ve inceltme gerekmez.
• Fırça rulo ve püskürtme tabancası ile uygulana bilir.
• Bünyesinde pp elyaf bulundurduğu için katkı maddeleri gerektirmez.

SAFRİYAT:

Her katta 0,750 kg/m²

RAF ÖMRÜ:

Dondan korunmalıdır. Kuru ve serin olarak depoda raf ömrü asgari 12 aydır. Depolama esnasında üç kovadan fazla üst üste koymayınız.

YÜZEY HAZIRLIĞI - UYGULAMA:

Uygulama yapılacak yüzey kir, pas, toz ve yağdan arındırılmalıdır. Gevşek parçalar Kazınmalı çukur ve geniş çatlaklar Marofplast Şap 2K ile onarılmalıdır. Uygulamadan önce astar olarak Maroflex 1:3 sulandırılarak yüzeye sürülür. Marofplast 2K soğuk uygulamalıdır. Ambalajın içerisinde ki toz bileşen kovanın içinde ki sıvı bileşenin içine yavaş yavaş dökülerek ve düşük devirli bir karıştırıcı ile topak, çökme kalmayıncaya kadar karıştırılır. Karışım hazırlandıktan sonra bitüm fırçası veya rulo ile uygulanır. Yaklaşık olarak bir iki saatte kurur. Nemli yüzeylerde uygulama yapılabilir. Beş dereceden düşük sıcaklıklarda uygulanmamalıdır. Üç kat uygulanmalı; bir kat tam kurumadan diğer kat sürülmemelidir.

ALET TEMİZLİĞİ:

Kullanılan fırça veya rulo kullanımdan hemen sonra su ile iyice yıkanmalıdır. Kuruduktan sonra herhangi bir solventle temizlenir.

AMBALAJ:

Kovada takım halinde ; Net:18 kilo sıvı + 6 kilo toz bileşen

TEKNİK DETAYLAR:

 Image title

DETAYLI BİLGİ VE SİPARİŞ İÇİN LÜTFEN BİZE ULAŞINIZ
+90 224 482 35 58
marof-yeni-logo
marof-yapi
marof-line
izo-milli
İLETİŞİM

MAROF YAPI END.MAD.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
Çalı Sanayi Bölgesi Geyveli cad. No: 21 NİLÜFER – BURSA

Tel : 0224 482 3558 Fax : 0224 482 4182